گرمایش تابشی > سیستمهای گرمایش تابشی سیلورسان

امروزه سیستم های گرمایشی تابشی یکی از بهترین و کار آمد ترین  سیستم ها  جهت  گرمایش کارخانجات  ، سالن های تولیدی ، ورزشی ،  تعمیرگاه ها ، مرغداری ها ، گلخانه ها  ، سوله های باز ،   نمایشگاه ها  ،  سالن  های  آتش نشانی و ...  می باشند.

سیستم های گرمایشی تابشی دارای مزایای زیر هستند :

- نسبت به سیستم های حرارت مرکزی 30 الی 50 درصد بازده بیش تری دارند.

- هزینه نگه داری فوق العاده کمتر است.

- مصرف برق بسیار پایینی دارند.

- در کوتاهترین زمان به راحتی راه اندازی می شوند.

- آسان و سریع مونتاژ می شوند.

- بدون گردش هوا و بدون ایجاد سر و صدا کار می کنند.

- در حالت های مختلف و بسته به نوع ساختمان قابل نصب هستند.

- نیاز به موتور خانه مرکزی و پرسنل جهت نگهداری ندارند.

معرفی سیستم های گرمایشی تابشی سیلورسان تیپ ST و UT :

اجزای اصلی این دستگاه ها شامل مشعل ، فن ، لوله (از جنس آلومینایز آبکاری شده) و رفلکتور می باشند . نحوه کار به این صورت است که گاز وارد شده در مشعل محترق شده و توسط فن مکنده در سراسر لوله پخش شده و انتقال حرارت تشعشعی لوله توسط رفلکتورها منعکس شده و به سمت پایین روانه می شود و هنگام برخورد با اجسام انرژی منتقل می شود. دمای لوله در حدود 300 درجه سانتی گراد می شود. دستگاه های UT  به صورت U  شکل و دستگاه های ST  به صورت خطی هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشخصات فنی دستگاه های گرمایشی تابشی سیلورسان تیپ ST و UT :

الف) مشعل :  مشعل تماماً به صورت محافظ دار و ایزوله ساخته شده و کلیه قسمت های آن، خصوصاً راهگاهای گاز با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی، ساخت و تست شده است. در پخش متعادل بار و افزایش طول آتش منحصر به فرد می باشد. با توجه به کیفیت بالا، سال های متمادی بدون خرابی قابل استفاده می باشد.

ب) لوله های تابشی :   لوله ها به دلیل استفاده در حرارت بالا از جنس فولاد آلومینایزAluminised)) آبکاری شده، طراحی و ساخته شده  است که  در مقابل زنگ زدگی ،  مقاوم بوده و رسانای خوبی هستند و گرمایش  یکنواختی  را  ایجاد  می نماید.

ج) رفلکتور : از بهترین فلز آلومینیوم شفاف و صاف طراحی و ساخته شده و با متد رول فرمینگ به بهترین شکل ممکن طراحی، فرم دهی و ساخته شده است، بطوریکه 99/5 % گرمایش تابشی از لوله ها، توسط رفلکتور به بهترین شکل ممکن به سطح زمین تابش گردیده و هدر رفتن گرمایش را تقریباً به صفر می رساند.

 رفلکتور با طراحی و ساخت، با زوایای مختلف، از شعاع تابشی بالاتری برخوردار بوده بطوریکه از زوایای مختلف، تمام حرارت حاصله به سطح زمین تابش و تلفاتی از نظر سطح تابشی ندارد و همچنین جهت هرلاین تیپ UT دولاین رفلکتور جداگانه نصب می شود.  

د) فن : فن به صورت آئرودینامیک با تکنولوژی بالا با پرده های هماهنگ و بدون بالانس جهت گرمایش بالا طراحی و ساخته شده است. دیسک های خنک کننده فن را در مقابل گرما و سوختن کاملاً محافظت می نمایند.

ز)  ظرفیت حرارتی : بالاترین سایز سیلورسان مدل SS 55UT/ST با ظرفیت حرارتی 55 کیلو وات (50000 کیلو کالری در ساعت) در حدود 200 تا 250 متر مربع را گرم می کند. در حالیکه بالاترین سایز دستگاه های مشابه حداکثر تا 140 متر مربع را گرم می کنند.

 

تصاویر زیر نمونه هایی از سیستم های تابشی سیلورسان می باشد که در سوله های ورزشی نصب و راه اندازی شده است

 

 

سالن های ورزشی از دیگر مکان های پرکاربرد نصب سیستم های تابشی می باشند که تصاویر زیر نشان دهنده سیستم

های تابشی سیلورسان نصب شده در سالن های ورزشی می باشد.

 

 

نصب سیستم های گرمایشی تابشی در ایستگاه های آتشنشانی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است  که در تصاویر زیر

می توان کاربرد سیستم های گرمایشی سیلورسان را در ایستگاه های آتشنشانی دید.

 

 

 همواره ایجاد گرمایش مطلوب با پایین ترین هزینه و مصرف انرژی کم  از مهم ترین دغدغه های  گلخانه داران  بوده است. بهترین گزینه برای گرمایش این مکان ها نیز استفاده از سیستم گرمایشی تابشی می باشد .  تصاویر  زیر  نشان دهنده سیستم های گرمایشی تابشی سیلورسان نصب  شده در گلخانه ها  می باشد که عموماً از  مدل ST   استفاده  می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 
تمامی حقوق این سایت متعلق به آرمان تهویه می باشد.
Copyright © 2013 - All rights reserved.
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک