مجموعه های آبی > سونای خشک

اولین بار، فنلاندی ها سونای خشک را به کار گرفتند. گفته می شود از هر ۳ خانه در فنلاند، یکی دارای سونا است . فنلاندی ها معتقدند سونا بدن را از استرس ها و سموم آزاد می کند.

سونا خشک حتماً باید از چوب روسی ساخته شود که به صورت لنبه سونایی شکل داده شده باشد.این لنبه ها با شیار هایی که دارند درون یکدیگر رفته و به چوب زیر سازی (که قبلاً به دیوار وصل می شود) متصل می شوند برای صندلی ها از چوبی به نام کف صندلی استفاده می شود که با آن صندلیها را یک طبقه یا دوطبقه می سازند. رنگ سونا نباید به صورت معمول بقیه ی رنگهای چوب باشد و در آن فقط از سیلر و کیلر استفاده می کنند. (به دلیل سرطان زا بودن)

به محض ورود به سونا ، بدن به گرما واکنش نشان می دهد. درجه حرارت بدن به ۳۹ درجه سانتی گراد می رسد. مویرگ ها گشاد می شوند. منفذهای پوست باز می شود و شروع به تعریق زیاد می کنیم. جریان خون و جابه جایی مواد در بدن افزایش پیدا می کند. تعداد ضربان های قلب از متوسط ۷۰ به ۱۰۰ عدد در دقیقه می رسد.

در سونای خشک ، درجه حرارت بین ۸۰ تا ۱۳۰ درجه سانتی گراد است. ولی در سونای بخار بندرت از ۵۰ درجه تجاوز می کند. سونای بخار حداکثر درجه رطوبت را دارد .در سونای خشک راه های تنفسی بازتر می شوند. تنفس بهتر و راحت تر انجام می شود و میزان دریافت اکسیژن بر اثر تاثیرهوای خشک و گرم بیشتر می شود به دلیل تغییرات سریع درجه حرارت، انعطاف پذیری ( الاستیسیته) عروق بهبود می یابد.

روی تنفس پوست تاثیرعالی می گذارد و باعث سریع شدن سوخت و ساز سلولیت(چربی زیر پوست ران و کپل) می شود. بر اثر گرمای سونا بر سرعت متابولیسم افزوده می شود و با کمک سونا سبک تر و لاغرتر می شویم. غیر از این، سونا باعث بالارفتن مقاومت در مقابل عفونت های ویروسی می شود و با کمک سونا سبکتر و لاغرتر می شویم ، همچنین، سونا  دوباره سازی سلول ها را تسریع می کند.

 

 

 

اجزای سونای خشک عبارتند از :

1- چوب زیر سازی

2- پشم شیشه یا یونولیت 

3-لنبه سونایی

4-چوب کف صندلی

5- فیتیله و نبشی

6- هیتر

7- سنسور دود      

8-دماسنج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هیترها معمولاً در دو  نوع سنگی و مادون قرمز ساخته می شوند.

نکات مهم در انتخاب هیتر برقی سونای خشک به شرح ذیل است :

- ابعاد اتاق سونا در انتخاب هیتر برقی سونا باید در نظر گفته شود.                                          

 

- باید به عمومی یا خصوصی بودن سونا توجه داشت

- هواکش و دودکش متاسب نصب شود

- کابل برق در خرطومی نسوز قرار گیرد.

-حفاظ مناسب برای هیتر ساخته شود.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت مشاهده محصولات می توانید بر روی برند مورد نظر کلیک نمایید.

 

 
تمامی حقوق این سایت متعلق به آرمان تهویه می باشد.
Copyright © 2013 - All rights reserved.
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک